Sportovní vyžití

Pěší turistika na Vysočině

Žďárské vrchy jsou rájem pro turistiku všeho druhu. Jen co roztaje poslední sníh, vyražte na pěší nebo trekingové výlety po okolí a obdivujte probouzející se přírodu. Jaro na Vysočině bývá chladné, takže Vám doporučujeme zahřát se horkým čajem nebo grogem v některé z nedalekých vesnických hospůdek.

Cykloturistika a koupání

Když se trochu oteplí, nasedněte na kolo a projeďte se po některé z mnoha značených cyklotras. Záleží jen na Vás, zda pojedete pohodovou vyjížďkou po mírných kopečcích, dáte přednost náročnějším stoupáním nebo vyrazíte na singletrack do Cyklo arény u Nového Města na Moravě. Nezapomeňte se také vykoupat v některém z přírodních nebo umělých koupališť - třeba na koupališti v Bystřici nad Pernštejnem nebo v Pilské nádrži ve Žďáru nad Sázavou

Houbaření ve Žďárských vrších

S nadcházejícím podzimem se zdejší lesy stanou rájem všech houbařů. Při procházkách jehličnatými i listnatými lesy jistě narazíte na spoustu chutných úlovků. Jen se nezapomeňte k přírodě chovat ohleduplně, aby si zdejší krásy mohli užívat i další návštěvníci. Můžete se také zajet vykopat do lázní v Novém Městě na Moravě, aquacentra ve Žďáru nad Sázavou nebo do bazénu v Bystřici nad Pernštejnem.

Lyžování u Nového Města na Moravě

Jakmile napadne dostatek sněhu, vznikne okolo Nového Města na Moravě hustá síť profesionálně upravených běžkařských tras. Neváhejte a vyražte do bílé stopy! Pořádně si zasportujete a poznáte Žďárské vrchy zase z jiného pohledu. Kdo více holduje sjezdovému lyžování, může vyrazit na sjezdovku Harusův kopec u Nového Města na Moravě nebo na Fajtův kopec u Velkého Meziříčí.